Rzeszów

rzeszow-herb

Rzeszów to atrakcyjne, dynamicznie rozwijające się miasto młodych, przedsiębiorczych ludzi. Otwartość, gościnność i zamiłowanie rzeszowian do nowych pomysłów i przedsięwzięć stwarzają turystom i inwestorom trafiającym do Rzeszowa przyjazny klimat i miłą atmosferę. Rzeszów jest stolicą województwa podkarpackiego, a także kulturalnym, naukowym i gospodarczym centrum południowo-wschodniej Polski. Pięknie położone u stóp Karpat miasto zachęca do zapoznania się z dziedzictwem jego przeszłości dzięki pieczołowicie odnowionym zabytkom. Rzeszów szczyci się wieloma zabytkami, z których do najbardziej interesujących można zaliczyć: XV-wieczny Ratusz, XIV–wieczny kościół farny, XVI-wieczny Zamek Lubomirskich, pochodzące z XVII wieku klasztor oo. Bernardynów, Zespół Klasztorny Popijarski i letni pałacyk Lubomirskich, XVIII-wieczny kościół i klasztor oo. Reformatów, a także kamienice w Rynku. Szczególną atrakcję dla turystów stanowi usytuowana pod kamienicami i płytą Rynku, Podziemna Trasa Turystyczna, licząca 369 metrów długości. Ponadto do odwiedzenia miasta zachęcają liczne muzea, galerie fotografii i malarstwa, a także imprezy kulturalne i sportowe, z których wiele ma charakter międzynarodowy i cieszy się szczególną renomą. Również okolice Rzeszowa są niezwykle atrakcyjne. Warto zajrzeć do pałacyku myśliwskiego Potockich w Julinie koło Leżajska czy do pałacu w Łańcucie. Przyjemnie można też spędzić czas na łonie natury, nad zalewem lub w siodle. Oddalone od Rzeszowa o kilkadziesiąt kilometrów Bieszczady to jedno z najbardziej interesujących miejsc wypoczynku w regionie. Nieskażona przyroda, malownicze krajobrazy, bogactwo historii i kultury to niekwestionowane atuty tego obszaru, a największy w Polsce sztuczny zbiornik wodny –  Jezioro Solińskie stwarza amatorom sportów wodnych wspaniałe możliwości czynnego wypoczynku.


Zakwaterowanie

 

Akademiki Uniwersytetu Rzeszowskiego:

Dom Studencki „Laura”

Adres:
35-326 Rzeszów, ul. Cicha 2

Telefon:
+48 17 872-22-00

E-mail:
dslaura@univ.rzeszow.pl

Charakterystyka:
W akademiku jest 700 miejsc w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych oraz 10 pokoi jednoosobowych. W jednym segmencie mieszkalnym są dwa pokoje z przedpokojem i łazienką. W przedpokoju jest umywalka, natomiast w łazience: ubikacja i prysznic. W każdym pokoju są lodówki, czajniki i telewizory LCD podłączone do sieci naziemnej oraz Internet w systemie kablowym. Telefony w pokojach podłączone są do wewnętrznej sieci z bezpłatnymi połączeniami do każdego budynku Uniwersytetu i Politechniki Rzeszowskiej. Na każdym piętrze znajduje się jedna kuchnia z trzema elektrycznymi, podwójnymi blatami ceramicznymi, piekarnikiem i mikrofalówką. Na korytarzach każdego piętra są pojemniki do segregacji śmieci oraz zsyp. Na II piętrze w pomieszczeniu nr 219 mieści się pralnia. Dla zainteresowanych na parterze znajduje się siłowania, a w piwnicach bilard, stół pingpongowy oraz sala na okazjonalne imprezy. Każdy mieszkaniec otrzymuje do pokoju systemowy klucz, którym otwiera również przedpokój. Do segmentu mieszkalnego można wejść wyłącznie po otwarciu drzwi kluczem systemowym.

Dom Studencki „Filon”

Adres:
35-326 Rzeszów, ul. Cicha 4

Telefon:
+48 17 872-34-00

E-mail:
dsfilon@univ.rzeszow.pl

Charakterystyka:
W akademiku może zamieszkać 710 osób w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych. Budynek wyposażony jest w nowoczesne sanitariaty, na które przypadają dwa pokoje z dostępem do sieci internetowej, telewizyjnej i telefonicznej. Ponadto w akademiku znajdują się otwarta kuchnia na każdym piętrze, pralnia, sklepik spożywczo-przemysłowy. Dla osób niepełnosprawnych przewidziano cztery segmenty dostosowane dla ich potrzeb i specjalną windę, ułatwiającą przemieszczanie się pomiędzy piętrami.

Dom Studencki „Olimp”

Adres:
35-203 Rzeszów, ul. Siemieńskiego 17

Telefon:
+48 17 872-26-00

Charakterystyka:
W budynku znajduje się 104 pokoje dwuosobowe i trzyosobowe – razem 290 miejsc. Każdy pokój wyposażony jest w kącik sanitarny, lodówkę, telefon, dostęp do Internetu i telewizji kablowej. Na każdym piętrze znajduje się kuchnia, sanitariaty oraz pralnia. Do dyspozycji mieszkańców są: sala bilardowa, siłownia i sala do tenisa stołowego. Jest również możliwość przechowywania rowerów.

Dom Studencki „Merkury”

Adres:
35-601 Rzeszów, ul. Ćwiklińskiej 2 B

Telefon:
+48 17 861-40-00

Charakterystyka:
Budynek czteropiętrowy, posiada 297 miejsc. Układ mieszkań jest w systemie segmentowym. Dwa pokoje tworzy segment. Każdy segment posiada aneks kuchenny, łazienkę z prysznicem i osobną ubikacją. W każdym pokoju jest dostęp do sieci internetowej. Na każdym piętrze znajduje się kuchnia z kuchenkami gazowymi oraz piekarnikiem elektrycznym. Ponadto do dyspozycji mieszkańców są: pralnia, sala telewizyjna, sala z bilardem.

Dom Studencki „Hilton”

Adres:
35-601 Rzeszów, ul. Ćwiklińskiej 2 C

Telefon:
+48 17 861-40-01

Charakterystyka:
Budynek czteropiętrowy, posiada 276 miejsc. Układ mieszkań jest w systemie segmentowym. Dwa pokoje tworzy segment. Każdy segment posiada aneks kuchenny, łazienkę z prysznicem i osobną ubikacją. W każdym pokoju jest dostęp do sieci internetowej. Na każdym piętrze znajduje się kuchnia z kuchenkami gazowymi oraz piekarnikiem elektrycznym. Ponadto do dyspozycji mieszkańców są: pralnia, sala telewizyjna, sala z bilardem.

We wszystkich akademikach Uniwersytetu Rzeszowskiego cena dla studentów uczelni biorących udział w UWAS:
25 zł za dobę od osoby

About the author: Paweł Fil