Opole

opole-herbOpole, znane jako stolica polskiej piosenki, mimo swej niedużej powierzchni (co jest w wielu wypadkach ogromną zaletą) kusi różnorodnymi atrakcjami. Miasto posiada zalety dużej „metropolii”, czyli galerie handlowe, sprawną i skuteczną komunikację miejską oraz wszelkie formy rozrywki kulturalnej (filharmonia, teatry, muzea, kina, zabytki na skalę ogólnopolską) i towarzyskiej (kluby, kawiarnie, restauracje, bary oraz kąpieliska). Jednocześnie posiada także wszelkie zalety spokojnego i urokliwego przedmieścia. Tuż po wyjechaniu poza ścisłe centrum można nacieszyć się widokiem malowniczych wsi, wybrać się na przejażdżkę jedną z wielu ciekawych tras rowerowych, czy też zaznać ukojenia nad jednym z jezior i stawów. Jeśli wybierzemy się na wycieczkę w okolice miasta to możemy zobaczyć góry (Kopa Biskupia), jeziora (Jezioro Turawskie, Nyskie, Otmuchowskie), zamki (Zamek w Mosznej, Brzegu, Namysłowie) oraz atrakcje znane w całej Polsce czyli, np.: Park Jurajski w Krasiejowie oddalony od miasta o zaledwie 25 km. Samo miasto, jak przystało na jedno z najstarszych w Polsce, kusi swoimi zabytkami, z których warto zwiedzić m.in. Wieżę Piastowską, Grający Staw na Barlickiego oraz słynny Amfiteatr, gdzie odbywają się Festiwale Piosenki Polskiej. Nocą warto wybrać się na spacer wzdłuż „Opolskiej Wenecji”, która swą nastrojową iluminacją zachwyca zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych.


Zakwaterowanie

 

Dom Studenta „Kmicic” Uniwersytetu Opolskiego

Adres:
45-054 Opole, ul. Grunwaldzka 31

Telefon:
+48 77 452-70-30

E-mail:
estrzabala@uni.opole.pl

Charakterystyka:
Bardzo nowoczesny akademik. Posiada 240 pokoi na łączną liczbę miejsc studenckich 575 oraz 20 miejsc w pokojach gościnnych. Moduły czteropokojowe z własnym aneksem sanitarnym o wysokim standardzie. W każdym pokoju całodobowe łącze internetowe.

Dojazd:
Z Dworca Głównego możliwy linią autobusową nr 11.

Cena dla studentów uczelni biorących udział w UWAS:
25 zł za dobę od osoby

Ważna informacja:
Zamówienia noclegów w ramach UWAS należy składać drogą elektroniczną.

Ciekawostka:
Został ochrzczony w 1974 roku przez jedną z największych postaci polskiego kina i teatru, jaką jest niewątpliwie Daniel Olbrychski.

About the author: Paweł Fil