Gdańsk

Gdans-herbGdańsk jest jednym z największych ośrodków kulturalnych, naukowych i gospodarczych w północnej Polsce. Jest to miasto o ponad tysiącletniej historii, którego tożsamość na przestrzeni wieków kształtowała się pod wpływem różnych kultur. Wybierając Gdańsk jako cel wakacyjnych wojaży, z pewnością się nie rozczarujecie. Zachwycą Was nie tylko widoki morza, ale także olśniewające zabytki. Te najważniejsze znajdują się na Głównym Mieście (Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagenów, Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP) i Starym Mieście (Wielki Młyn, Ratusz Starego Miasta, kościół św. Katarzyny) oraz wzdłuż reprezentacyjnej ulicy Gdańska – Długiej. Będąc w Gdańsku nie sposób też pominąć takie miejsca jak: Westerplatte, Twierdza Wisłoujście oraz Oliwa, gdzie znajduje się zespół archikatedralny. W Gdańsku działa kilka teatrów i kin, opera i filharmonia. Ogromna ilość muzeów, dokumentujących burzliwą przeszłość miasta pozwoli Wam docenić bogatą duszę tego miejsca. Liczne festiwale i imprezy począwszy od Festiwalu Szekspirowskiego, przez Jarmark św. Dominika i Festiwal Teatrów Ulicznych, aż po Festiwal Dobrego Humoru, umilą wypoczynek i pozwolą odzyskać siły na kolejne miesiące.


Zakwaterowanie

 

Dom Studencki nr 6 Uniwersytetu Gdańskiego

Adres:
80-824 Gdańsk, ul. Podwale Przedmiejskie 20

Telefon:
+48 58 523-62-18, +48 58 523-62-99

E-mail:
ds6@ug.edu.pl

Charakterystyka:
Znajduje się w centrum Gdańska, około 300 metrów od Starówki. Posiada dwuosobowe pokoje z łazienkami. Pokoje są wyposażone w tapczan, biurko, szafy i lodówkę. Na każdym piętrze znajduje się kuchnia. Brak sieci Wi-Fi. Doba pobytowa zaczyna się o godzinie 12:00, a kończy o godzinie 10:00.

Dojazd:
Do akademika z Dworca Głównego można dojść pieszo (kilkaset metrów) albo dojechać kolejką SKM (przystanek Gdańsk Śródmieście), tramwajem (najbliższe przystanki: Okopowa, Brama Wyżynna, Śródmieście SKM) czy autobusem (najbliższe przystanki: Brama Wyżynna, Żabi Kruk).

Cena dla studentów uczelni biorących udział w UWAS:
23,76 zł za dobę od osoby + opłata miejscowa (doliczana do cen noclegów powyżej 1 doby, płatna wyłącznie gotówką w kasie domu studenckiego)

Ważna informacja:
Dla studentów uczelni biorących udział w UWAS zostało przeznaczonych 20 miejsc w Domu Studenckim nr 6. W związku z tym, aby skorzystać z noclegu w ramach UWAS należy złożyć wcześniejszą rezerwację.

About the author: Paweł Fil